OĽP 2022

Milé aktérky, milí aktéri Olympiády ľudských práv, milé školy, prinášame AKTUALITY OĽP!

Napriek neľahkej pandemickej situácii štartujeme 24. ročník OĽP (2021/2022) a čoskoro vystavíme Propozície a inovovanú prihlášku do krajského kola. Pripravíme sa na všetky situácie. Veríme, že všetko spolu  – prevažne vlastnými silami (ako doteraz vždy) a s podporou osvietených partnerov zvládneme!

Dôležitá výzva: pokiaľ môžete, zaočkujte sa!

Dôležité dátumy:

  • školské kolá: do 10.12.2021
  • krajské kolá: 10.02.2022
  • celoštátne kolo: 6. – 8. apríl 2022 / Omšenie

Nech je pre nás veľkým povzbudením posolstvo skvelého partnera OĽP, pána Martina Nesirkyho, vedúceho Informačnej služby OSN vo Viedni:

S radosťou oznamujeme, že náš kolega, predseda KK OĽP v Trnavskom kraji, doc. Peter Rusnák, získal najvyššie verejné ocenenie Trnavského SK za svoje výkony pedagogické aj v OĽP: 
https://www.trnava-vuc.sk/aktuality/krajski-poslanci-rozhodli-o-laureatoch-ceny-ttsk-2020/

Pre Sieť Alumni OĽP/SR pripravujeme medailóny vybraných osobností. Povzbudzujeme Vás k zapojeniu, či ste boli v OĽP dávnejšie alebo nedávno.
Vyplňte formulár: https://forms.gle/qZHcGVFg6aDPQ8Uh9

Kto ste medzičasom na VŠ štúdiu v ČR, môžete sa prihlásiť k spolupráci so skvelým mladým tímom Leges Humanae, ktorý organizuje českú OLP. Máme tam zastúpenie od počiatku českej OLP, ktorá je práve v 10. ročníku.  Pozri https://www.facebook.com/olympiadalidskychprav/

Do videnia v 24. ročníku OĽP!